Про нас

IMG_8860

Ми – аматори астрономії – хлопці та дівчата здебільшого із міста Суми, яким цікаві спостереження або фотографування об’єктів зоряного неба та астрономічних явищ, проектування та будування астрономічного обладнання тощо.

Ми починали займатись астрономією хто змалку, а хто з дорослого віку, і на сьогодні ми вже маємо деякий досвід у різних напрямках. Поступово ми знайшли один одного у тому числі за допомогою інтернету.

Влітку 2012 року ми розпочали активне спілкування, започаткували зустрічі та спільні виїздні спостереження в межах міста та поблизу населеного пункту Сула. Серед нас є працівники виробництва, програмісти, викладачі, студенти та інші.

Майже кожен з нас має власний оптичний інструмент. Обладнання в нас дуже різноманітне: бінокль, рефлектор, рефрактор, дзеркально-лінзовий телескоп; азимутальне, екваторіальне, вилочне монтування. Найбільш потужними з відомих нам діючих телескопів у Сумах на сьогодні є телескопи системи Шмідта-Касегрена із об’єктивом 280 мм та саморобний – системи Річі-Кретьєна (300 мм). Наразі у розробці знаходиться телескоп системи Ньютона з об’єктивом 370 мм.

З 2015 року ми організовуємо поблизу центру міста для перехожих безкоштовні спостереження Місяця і планет.

Навесні 2016 року на базі Сумського державного університету нами організовані відкриті теоретичні і практичні заняття з астрономії. З 2016 року ми також організовуємо спостереження і відкриті лекції для інших освітніх проектів.

Наші контакти

Ми завжди відкриті для взаємодії. Питання і пропозиції можете надсилати на наших сторінках у соціальних мережах, або за адресою: sulim.vladimir@gmail.com.

Чекаємо на вас у соцмережах vk і facebook, а також на відомому астрономічному форумі Астрополіс: