Про нас

Ми астрономи-аматори переважно із міста Суми, яким цікаві спостереження або фотографування об’єктів зоряного неба та астрономічних явищ, проектування та будування астрономічного обладнання тощо.

Колектив АстроСуми: це декілька друзів, які з захопленням займаються астрономією у різних напрямках і намагаються ділитись знаннями і можливостями з іншими: у соцмережах, на лекціях, уроках чи відкритих спостереженнях.

Ми починали займатись астрономією хто змалку, а хто з дорослого віку, і на сьогодні ми вже маємо деякий досвід у різних напрямках. Поступово ми знайшли один одного у тому числі за допомогою мережі Інтернет.

Влітку 2012 року ми розпочали активне спілкування, започаткували зустрічі та спільні виїздні спостереження в межах та поза межами міста. Серед нас є працівники виробництва, програмісти, викладачі, студенти та інші.

Майже кожен з нас має власний оптичний інструмент. Обладнання в нас дуже різноманітне: бінокль, рефлектор, рефрактор, дзеркально-лінзовий телескоп; азимутальне, екваторіальне, вилочне монтування. Найбільш потужними з відомих нам діючих телескопів у Сумах на сьогодні є: телескоп системи Шмідта-Касегрена з об’єктивом діаметром 280 мм і саморобні телескопи системи Річі-Кретьєна (300 мм) Андрія Глущенко і системи Ньютона (370 мм) Олександра Мельника.

З 2015 року ми організовуємо поблизу центру міста безкоштовні спостереження Місяця і планет для усіх бажаючих. В організації заходів беруть участь Андрій Катькалов, Володимир Сулим, Олександр Мельник, Дмитро Сенченко, Антон Вєтров.

На початку 2016 року був заснований сайт astro.sumy.ua, а також сторінка спільноти у facebook. Засновником і головним редактором сайту є Володимир Сулим.

Навесні 2016 року на базі Сумського державного університету нами організовані відкриті теоретичні і практичні заняття з астрономії. В організації занять брали участь Олександр Мельник, Дмитро Сенченко, Володимир Сулим, Андрій Катькалов, Антон Вєтров.

З 2016 року ми також організовуємо спостереження і відкриті лекції для інших освітніх проектів, зокрема у сумському філіалі книгарні “Є”.

Того ж року ми почали спостерігати Місяць і планети разом із організаторами і вихованцями патріотичного наметового табору “Коловрат”.

Сумська команда разом з любителями астрономії міста Рівне декілька років брала участь у міжнародних кампаніях з пошуку астероїдів, в яких нам вдалось зробити декілька відкритітв.

З 2017 року ми співпрацюємо з учителями шкіл міст Тростянець і Суми, організовуємо безкоштовні уроки для молодших і старших класів.

 

Наші контакти

Ми завжди відкриті для взаємодії і участі в освітніх проектах. Питання і пропозиції можете надсилати на наших сторінках у соціальних мережах, або за адресою: sulim.vladimir@gmail.com.

Чекаємо на вас у соцмережі facebook, а також на відомому астрономічному форумі Астрополіс: