Анімація обертання Марса

Астрофотографія

Автор: Олександр Мельник.

Місце і час зйомки: 22 вересня 2020, м.Суми.

Обладнання: Дзеркально-лінзовий телескоп Celestron EdgeHD 8″ на монтуванні Sky-Watcher HEQ5 Pro, коректор атмосферної дисперсії ZWO ADC, Лінза барлоу Celestron Ultima 2x, камера ZWO ASI224MС.

Програмне забезпечення: FireCapture, AutoStakkert, RegiStax, PIPP.

2020 рік, для жителів північної півкулі, став дуже зручним для спостереження і знімання однієї з найцікавіших планет Сонячної системи Марсу за багато років. Попередні кілька протистоянь, які відбуваються приблизно раз на два роки, Марс не піднімався високо над горизонтом, і атмосферна турбуленція не дозволяла чітко розгледіти планету.

Протистояння в цьому році, особисто для мене, стало вражаючим. Я побачив Марс таким, яким його не бачив ніколи раніше. Диск планети сповнений деталями: чіткі контури темних і світлих ділянок поверхні, і, звісно, маленька яскрава пляма південної полярної шапки, яка зараз майже розтанула. А якщо приділити певний час спостереженням Марса, то можна помітити і його обертання.

Анімація, яку вдалося зробити, показує обертання планети приблизно за 1 годину і 15 хвилин. Щоб її створити, довелося зняти 20 відеороликів з певним інтервалом, обробити кожен з них окремо і з кожного отримати один кадр для відеоряду. З лівого краю диску видно напівкільце, але, насправді, це дефект зображення, якого складно позбутися при автоматичній обробці.