Найбільш визначними подіями грудня є зимове сонцестояння і активний метеорний потік Гемініди, пік якого очікується в середині місяця.
4 грудня Місяць буде у фазі повні, при цьому він буде знаходитись у найближчій до нашої планети точці своєї орбіти. Таке явище називається супермісяцем. У повні Місяць має найбільшу яскравість і видно весь обернений до нас бік Місяця. Завдяки особливому положенню видимі розміри Місяця збільшаться на 14%, а яскравість – на 30% порівняно з найвіддаленішою точкою його орбіти. Не зважаючи на це, помітити ці зміни можна лише за допомогою вимірювань, скажімо, знявши Місяць на камеру у різний час в однаковому масштабі.
Більший ефект має близькість Місяця до обрію, особливо у фазі повні. Тоді спрацьовує оптична ілюзія, коли Місяць здається більшим, ніж є насправді. Влітку місяць в повні знаходиться низько над обрієм навіть на півдні, тому цей ефект найбільше спостерігається саме в цю пору року.
4 грудня почне діяти метеорний потік Гемініди. За активністю цей потік порівняний з відомим потоком Персеїди, пік якого спостерігається в серпні. Пік Гемінід очікується 14 грудня, коли можна буде спостерігати до 120 метеорів за годину. Радіант потоку, тобто точка, з якої прямують метеори, знаходиться у сузір’ї Близнюків. Потік утворений частками астероїду 3200 Phaethon, які є найбільш повільними. Швидкість, з якою вони входять в атмосферу, утворюючи явище метеору, сягає близько 35 км/с.
8 грудня о 23:29 за Київським часом відбудеться покриття Місяцем найяскравішої зірки сузір’я Лева – Регула. О 00:13 9 грудня Місяць знову відкриє зорю. 31 грудня у другій половині ночі з 3:25 по 4:14 відбудеться покриття яскравої зорі сузір’я Тільця – Альдебарану.
21 грудня – зимове сонцестояння, початок астрономічної зими. У цей день Сонце знаходиться над обрієм найменшу частину доби, тому тривалість світлового дня найменша, а тривалість ночі – найбільша. Сонце зійде близько південного сходу, а зайде за обрій на південному заході. Опівдні Сонце буде знаходитись на найменшій висоті над південним обрієм.
Від цього дня тривалість світлового дня почне збільшуватись, і видимий шлях серед зірок Сонце почне у висхідному напрямку, прямуючи від найнижчої точки екліптики до небесного екватору. Екліптика є уявною лінією, якою Сонце прямує серед зірок протягом року. Цей рух є видимим, бо насправді це наша планета обертається навколо Сонця, завдяки чому ми бачимо його на фоні так званих зодіакальних сузір’їв.
21 грудня Сатурн буде знаходитись у сполученні, тобто за Сонцем по відношенню до спостерігача. У цей час його можливо спостерігати лише з космічних сонячних обсерваторій типу SOHO. Після цього він почне з’являтись на сході перед світанком.
На світанку над східною частиною обрію можна неозброєним оком побачити Марс і Юпітер. Венера і Меркурій знаходяться досить близько до Сонця, тому майже не доступні для спостережень. Після заходу Сонця тривалий час можна спостерігати в бінокль чи телескоп Уран і Нептун.