Астрономічні події липня 2017

Астрономічні події

Головними об’єктами для спостережень у липні є Юпітер, Сатурн, Нептун, Уран, Венера, МКС, дві комети, сріблясті хмари і метеорний потік Дельта-Аквариди.

3 липня планета Земля пройде афелій – найвіддаленішу від Сонця точку своєї орбіти. Відстань від Сонця не є вирішальною в зміні пори року, на це в першу чергу впливає нахил сонячних променів до поверхні планети, який в Північній півкулі влітку найбільший.

27 липня Марс буде у сполученні, тобто буде знаходитись за Сонцем. У цей період його можна спостерігати лише у космічні сонячні телескопи зокрема на знімках SOHO.

30 липня – східна елонгація Меркурія, коли планета відхилиться від Сонця на 27 градусів. І хоча це найбільш сприятливий період вечірньої видимості планети в цьому місяці, після заходу Сонця Меркурій буде знаходитись дуже низько над обрієм.

Після настання темряви у південній частині неба можна спостерігати яскраві Юпітер і Сатурн. Нещодавно Сатурн був у протистоянні, а тому його видно протягом всієї ночі. Юпітер на початку місяця заходить близько опівночі. У цей же час на сході з’являється Нептун, а за півтори години – Уран. В невеликі телескопи можна побачити блакитно-зелений диск Урана, Нептун навіть в телескоп виглядає блакитною зіркою. Після другої години ночі сходить дуже яскрава Венера. Планета поступово віддаляється, а її кутові розміри зменшуються.

З 12 липня по 23 серпня діє метеорний потік Дельта-Аквариди. 30 липня очікується пік потоку, коли можна буде спостерігати близько 25 метеорів за годину.

Триває вечірня видимість комети С/2015 V2 Johnson. Після опівночі сходить комета С/2015 ER61 PanSTARRS. Обидві комети можна спостерігати в бінокль.

Приблизно після 20 липня починається період нічної видимості Міжнародної космічної станції (МКС). Зокрема 22 – 25 липня МКС буде освітлюватись Соцнем протягом усього прольоту. Час прольотів можна дізнатись за допомогою програми Orbitron або gpredict. Можна скористуватись online сервісом heavens-above.com, Android додатком від цього ж сервіса чи amsatdroid.

Триває період вечірніх і ранкових спостережень сріблястих хмар. Детальніше про них можна дізнатись із статті наших колег.

Детальніше про ці та інші астрономічні події можна дізнатись із нашої лекції:

Лекція в книгарні “Є” 28 січня. Астрономічні події 2017 року