Астрономічні події листопада 2017

Астрономічні події

У листопаді можна буде спостерігати одразу два метеорні потоки Оріоніди і Леоніди, планети, комету C/2017 O1, а також покриття Альдебарана Місяцем.

6 листопада очікується покриття Місяцем яскравої зірки Альдебаран у сузір’ї Тільця. Покриття освітленою частиною Місяця відбудеться перед сходом Сонця о 5:15, а знову з’явиться зоря о 5:59, вже поряд з неосвітленою частиною диску.

До 7 листопада продовжує діяти метеорний потік Оріоніди. З 6 по 30 листопада діє інший метеорний потік – Леоніди. Він утворений кометою 55P/Tempel-Tuttle. Пік потоку очікується 17 листопада, коли кількість метеорів за годину може збільшитись до 15. Радіанти потоків Оріоніди і Леоніди, тобто напрямки, звідки візуально вилітають метеори, знаходяться відповідно у сузір’ях Оріона і Лева. Насправді вони рухаються приблизно в одному напрямку за орбітами комет, які їх утворили.

23 листопада – східна елонгація Меркурія, коли він відхилиться на схід від Сонця на найбільший кут в 22 градуси. Але кут площини його орбіти до обрію ввечері буде досить малий, а тому його можна буде спостерігати після заходу Сонця менше години.

У листопаді протягом усієї ночі можна спостерігати Уран і Нептун. Сатурн можна спостерігати деякий час одразу після настання темряви. Він наближається до сполучення з Сонцем у грудні, тому тривалість його видимості зменшується. На світанку можна спостерігати три яскраві планети: Марс, Венеру і Юпітер, які вишукуються приблизно в одну лінію.

В листопаді також можна буде спостерігати комету C/2017 O1 (ASASSN). Її блиск очікується близько 8m, тобто комета буде доступна для спостережень в біноклі. Пошукові карти і додаткову інформацію можна знайти на сайті: http://cometchasing.skyhound.com.

Щотижневий огляд яскравих комет, оцінку блиску, майбутні комети та безліч іншої інформації можна переглянути на сайті Seiichi Yoshida: http://www.aerith.net/comet/weekly/current.html.