
Головними астрономічними подіями серпня є часткове місячне затемнення і метеорний потік Персеїди. Обидва явища можна спостерігати без будь-яких оптичних приладів.
7 серпня – часткове місячне затемнення. Це означає, що Місяць частково увійде в тінь Землі.
Напівтіньове затемнення починається ще до сходу Місяця. О 20:04, коли Місяць зійде, він майже весь буде знаходитись у напівтіні Землі. Це означатиме, що його південна (нижня) частина буде темнішою, ніж північна, хоча взагалі його яскравість зменшиться незначною мірою.
О 20:22 Місяць почне входити у тінь Землі. Тоді його південна частина вже буде майже невидимою для неозброєного ока. Найбільшу частину диску Місяця, а саме приблизно 25%, тінь закриє о 21:20. Місяць вийде з тіні о 22:18, а із напівтіні – о 23:50.
Повна тривалість затемнення – близько 5 годин, а тривалість часткового – 1 година 55 хвилин. Анімацію затемнення можна переглянути на сторінці.
З 17 липня по 24 серпня діє відомий метеорний потік Персеїди. Його пік очікується в ніч з 12 на 13 серпня, а саме о 20 годині. У цей час очікується до 100 метеорів за годину. Але о 22:20 сходить яскравий Місяць, який буде заважати далі спостерігати слабкі метеори. Тож кількість метеорів, що можна буде спостерігати, може сягати близько 50 за годину. Більше про спостереження Персеїд можна дізнатись у статті наших колег.
Серед планет, що можна спостерігати неозброєним оком, доступні Юпітер, Сатурн і Венера. Після заходу Сонця на південному заході можна побачити яскравий Юпітер, а на півдні – Сатурн. До опівночі сходять доступні для спостережнь в бінокль Уран і Нептун. За декілька годин до сходу Сонця сходить яскрава Венера. Марс і Меркурій знаходяться близько до Сонця, а тому недоступні для спостережень.
Триває період вечірніх і ранкових спостережень сріблястих хмар. Детальніше про них можна дізнатись із статті.
Детальніше про ці та інші астрономічні події можна дізнатись із нашої лекції:
Лекція в книгарні “Є” 28 січня. Астрономічні події 2017 року