Астрономічні спостереження у таборі Коловрат разом з АстроСуми

Спостереження

У суботу 7 липня астрономи аматори, учасники колективу АстроСуми Володимир Сулим і Олександр Мельник завітали до патріотичного наметового табору Коловрат, щоб разом із дітьми і організаторами спостерігати планети і зоряне небо.

Організатори табору Коловрат звертаються до нас для організації спільних спостережень з 2016 року, і ми з радістю відповідаємо на цю ініціативу. Спостереження організовуються нами абсолютно безкоштовно.

День спостережень був обраний організатором Катериною Михальовою, і не зважаючи на мінливу погоду з оглядом на досить велику імовірність ясного вечора ми вирушили до табору.

Місце розташування Коловрату залишилось незмінним. Ми прибули до табору близько 21:45, і одразу зібрали обладнання там, де дерева найменше закривають південний і східний обрій. У той час майже все небо ще було в хмарах, але південна частина неба, де був Юпітер, почала періодично відкриватись, а згодом на півдні хмари майже повністю зникли. Проте Сатурн, який знаходився низько над південно-східним обрієм майже весь вечір був недоступний для спостережень, хоча його також вдалось спостерігати.

До табору ми з Олександром привезли власні інструменти: 150 мм дзеркальний і 80 мм лінзовий телескопи. Обидва інструменти були влаштовані на моторизоване монтування, яке дозволяє компенсувати видимий рух зірок, а тому не потребувало частої корекції напрямку телескопа.

Спостереження ми почали близько 22 години. Організатори табору запросили на спостереження 6 роїв, починаючи з наймолодших. У кожному рої – близько 10 дітей. Діти ввічливо і радісно вітали гостей, робили багато цікавих запитань, слухали наші розповіді про планети, їх супутники, подвійні зорі, обладнання, астрономічні явища, штучні супутники. Інколи доводилось чекати можливості спостерігати, і тоді ми просто спілкувались на тему астрономії. Ми завершили спостереження близько 23 години, і на наше прохання організатори зібрали дітей для спільної фотографії.

За час спостережень і спілкування ми відчули допитливість і вдячність дітей і організаторів табору. Деякі діти довго залишались біля гостей і телескопів, виявляючи неабияку цікавість до заходу. Дякуємо нашим друзям за приємну і теплу зустріч!