У середу, 1 травня, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка організував дистанційну гостьову лекцію про астрономічні спостереження та освітні проєкти, в яких брали участь любителі астрономії зі спільноти АстроСуми. У якості спікера безкоштовно виступив астроном-аматор Володимир Сулим. Переглянути відеозапис лекції можна у статті.
Лекція була організована кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри фізико-математичної освіти та інформатики Андрієм Вікторовичем Рябко.
Підготовлення до заняття розпочалось на початку квітня. Виходячи з тематики, яку Андрій Вікторович обрав для лекції, він назвав заняття “Астрономічні спостереження: від споглядання неба до відкриття нових світів”.
Я намагався підготувати найбільш цікаву та актуальну інформацію та стисло, але найбільш повно розкрити обрані теми.
В першій частині заняття я розповів про телескопи різних оптичних систем, монтування та аксесуари до телескопів.
Далі я розглянув різні аспекти спостереження в телескоп планет та об’єктів глибокого космосу: від підготовлення до спостережень до темнової адаптації та атмосферної турбуленції.
Наступною темою були особливості спостережень Сонця, Місяця, планет, туманностей, зоряних скупчень та галактик.
Далі ми ознайомились із освітніми заходами та проєктами, в яких брали участь аматори зі спільноти АстроСуми, зокрема з міжнародними кампаніями з пошуку астероїдів та з фотографуванням на віддаленому телескопі. В обох проєктах мені пощастило працювати разом з представниками шкіл міст Суми та Тростянець.
Також я розповів про астероїд Сумщина, який був знайдений мною під час однієї з таких кампаній і який мені пощастило назвати своїм іменем.
Дуже вдячний Андрію Вікторовичу за запрошення в якості спікера, організацію заходу на професійному рівні, цікаве, дружнє спілкування та плідну співпрацю! Для мене особисто це надзвичайно цікава та важлива подія.
Разом з моїми колегами та друзями з АстроСуми, ми завжди підтримуємо ініціативу з організації освітніх заходів і намагаємось брати в них активну участь.
Тож чекаємо можливості спільно працювати на ниві астрономічної освіти.
Стаття про лекцію на сайті університету