Друге відкрите заняття з астрономії

Заняття

У суботу 12 березня в аудиторії 307 бібліотеки Сумського державного університету відбулось друге відкрите заняття з астрономії, на якому ми розповідали здебільшого про досягнення аматорів астрономії в Україні та за її межами.

На початку заняття ми розглянули протистояння Юпітера, яке відбулось 8 березня, та ознайомились з деякими винаходами, які перейняло суспільство від професійних астрономів. Ми розповіли про досягнення, наукові дослідження та відкриття аматорів у багатьох напрямках астрономії: спостереження планет, відкриття об’єктів глибокого космосу, метеорні спостереження, відкриття та підтвердження орбіт астероїдів і комет, пошук та спостереження змінних і наднових зорь, зйомка штучних супутників, покриття зорь астероїдами, радіоастрономія. Також ми ознайомились із професійними і аматорськими обсерваторіями та планетаріями України.

У другій частині заняття аматор астрономії Андрій Катькалов надав перші практичні рекомендації з пошуку Полярної зорі, Юпітера да деяких сузір’їв північної півкулі. До речі, тим, хто тільки починає вивчати зоряне небо, рекомендуємо спробувати web-додаток “Рухома карта зоряного неба“, який також надає можливість роздрукувати і скласти паперову версію карти.

Як і на першому занятті, ми зробили відеозапис лекції і плануємо опублікувати його на нашому сайті.

Запрошуємо вас і ваших друзів на наступне заняття 19 березня. Ми розповімо про історію астрономії, а також ознайомимось із весняними сузір’ями. Чекаємо на вас!