Другий астрономічний вечір в таборі Грунівська січ

Заняття,Спостереження

У суботу, 8 серпня любителі астрономії Олена Галкіна і Володимир Сулим разом з вихованцями табору «Грунівська січ» знову спілкувались про об’єкти Сонячної системи і спостерігали в телескопи Юпітер і Сатурн. Як і минулого разу, захід було організовано безкоштовно.

Любителі астрономії вже вдруге завітали до дитячого оздоровчого кінного козацького табору «Грунівська січ». У нову зміну в таборі взяли участь 46 дітей. Багато з них залишились у таборі з попередньої зміни, а тому мали можливість послухати урок і побачити планети вдруге.

Стаття про минулу зустріч доступна за посиланням:

Любителі астрономії завітали до табору Грунівська січ

Цього разу ми отримали запрошення від директора табору Миколи Фісаюка. Прогноз погоди змусив нас поквапитись і спланувати захід на наступний день. І погода знову нас не підвела: ми встигли вловити теплий ясний вечір.

Після спільної фотографії близько 21:20 разом із вихованцями і організаторами табору ми розпочали урок під відкритим небом. Діти зручно розташувались перед сценою на карематах.

Після 22:00 ми почали спостереження в два телескопи: дзеркальний діаметром 150 мм і дзеркально-лінзовий 100 мм. Місяць знаходився у фазі після повні, а тому мав піднятись над деревами ближче до 23 години, коли діти вже відпочивають, тому ми спостерігали лише планети: яскравий Юпітер з супутниками і менш яскравий Сатурн, які сяяли над південним обрієм.

Під час заходу ми знову поринули в незабутню затишну і дружню атмосферу. Діти завжди випромінюють позитивну енергію, якою заряджають оточуючих. В свою чергу, ми з Оленою намагались подарувати дітям нові приємні враження, наближуючи до них далекі об’єкти Сонячної системи.

Від Миколи ми отримали приємний відгук: «Дякую вам від усіх таборовиків та команди Грунівської Січі за проведену лекцію та можливість спостерігати за зорями через ваші телескопи!»

Дякуємо усім вихованцям і вихователям табору за чудову зустріч! Дякуємо Миколі за запрошення, організацію заходу і теплий прийом. Дякую Олені за участь у заході і чудові фотографії!