Галактика Андромеди, туманності “Північна Америка” і “Пелікан”, розсіяне зоряне скупчення “Стожари” або “Плеяди”

Астрофотографія

Автор: Олександр Мельник.

Місце і час зйомки: 25 вересня 2017, біля села Визирівка в Сумській області.

Обладнання: Фотооб’єктив 135mm f/2 і камера Samsung NX1000 на моторизованому монтуванні Sky-Watcher EQ3.

Цей рік видався не дуже вдалим для астрофотографії, лише восени випала нагода зняти щось із об’єктів далекого космосу, завдячуючи гарній погоді і найбільше новому світлосильному фотооб’єктиву. Цієї ночі головною метою було тестування нового обладнання, але також вдалося зняти кілька серій знімків популярних яскравих і великих об’єктів.

Велика галактика М31 сузір’ї Андромеди разом з її супутниками, еліптичними галактиками М32 і М110. Незважаючи на велику відстань від землі, 2.5 мільйони світлових років, ця галактика має видимі кутові розміри вдвічі більші ніж Місяць, і досвідчені любителі астрономії і навіть початківці легко можуть побачити її неозброєним оком на темному нічному небі впродовж майже цілого року.

Емісійна туманність “Північна Америка” NGC 7000 і туманність “Пелікан” IC 5070 в сузір’ї Лебедя. Великі за розмірами але слабкі за яскравістю туманності, які доступні для візуальних спостережень тільки в телескоп з вузькополосними фільтрами, або для фотографування звичайними і спеціалізованими фотокамерами.

Розсіяне зоряне скупчення М45 “Стожари”, більш відоме як “Плеяди” або “Сім сестер”. Одне із найпомітніших, розсіяних зоряних скупчень, які можна спостерігати з кінця літа  і до середини весни в сузір’ї Тельця.