Колектив АстроСуми на радіо Слобода FM

Без категорії

7 липня о 14:05 у ефірі Сумської радіостанції Слобода FM вийшла передача за участю представників колективу аматорів астрономії АстроСуми. Гостями студії були: Володимир Сулим, Олександр Мельник, Андрій Катькалов і Дмитро Сенченко.

Нижче можна прослухати повний запис радіопередачі.

Запис передачі відбувся зранку 5 липня у будівлі Сумської обласної державної телерадіокомпанії. Спілкувався з нами головний редактор радіостанції, дуже цікавий співрозмовник і професіонал у своїй справі, Олександр Бабуров, який і запросив нас до студії.

Запис тривав близько 45 хвилин і цей час минув дуже швидко у цікавій і приємній бесіді із ведучим, професіоналом у своїй справі. Ми розмовляли про історію і діяльність колективу, наші астрономічні інструменти, астрономічні об’єкти, які можна спостерігати в телескопи, зокрема об’єкти Сонячної системи, спостереження за містом, відкриті заняття з астрономії та про деякі інші питання, які стосуються астрономії.

Передача триває 25 хвилин. Її можна було слухати на хвилі 88,1 МГц або в ефірі міській радіомережі.

Звичайно, кожен з нас дещо хвилювався під час інтерв’ю, тому ми припустились декількох помилок, тому нижче наведемо декілька уточнень.

Відстань до найближчої до нас галактики “Туманність Андромеди” встановлює 2,5 мільйонів світлових років. Ще одним із найбільших інструментів в Сумській області, про який нам відомо, це – рефлектор Андрія Глущенко з діаметром об’єктиву 300 мм.

Насправді ясних ночей на рік випадає досить багато, але клімат півночі України надає можливість спостерігати значно менше, ніж 50% загальної кількості ночей. Погодні умови – це найголовніший, але не єдиний фактор у плануванні спостережень. Тобто любителям астрономії доводиться використовувати будь-яку можливість спостерігати, навіть за наяності змінної хмарності або низької температури, якщо в них є бажання побачити більше. У минолому і поточному році ми різним складом намагаємось частіше виїздити на спостереження за місто або щонайменше до аеропорту. Це близько 2 – 3 рази на місяць починаючи із середини весни і до середини осені, тобто у більш менш теплі пори року.

Також слід додати, що у Сумах є своя обсерваторія, яка була заснована астрофізиком і вченим із світовим ім’ям, деканом фізико-математичного факультету СумДПУ Гулаком Юрієм Костянтиновичем у 50 – 60 роках минулого сторіччя. Обсерваторія деякий час повноцінно функціонувала, у ній був встановлений досить потужний на той час рефрактор на монтуванні із часовим веденням. Обсерваторія знаходиться на території ботанічного саду СумДПУ. На будівлі Клубу юного техніка також знаходиться купол обсеваторії. Обидві обсерваторії наразі не діють.

Тривалий час у КЮТ працював астрономічний гурток “Галактика” під керівництвом Кмитюка Віктора Дмитровича, який наразі самостійно спостерігає і ділиться досвідом із нашим колективом.

Отже, дякуємо радіослухачам за увагу, а Олександру – за важливий досвід від дебютного для нас виступу в ефірі і приємне спілкування.