Лекція для вчителів в Інституті післядипломної освіти 20 січня

Заняття

У п’ятницю 20 січня в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти під час олімпіади з астрономії любителі астрономії Володимир Сулим і Олександр Мельник зустрілись з вчителями фізики і астрономії, щоб розповісти про аматорську астрономію в світі, в Україні і в Сумах.

19 – 20 січня на базі інституту відбувся III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії. В олімпіаді взяли участь 11 учнів 10 і 11 класів зокрема з міст: Суми, Конотоп, Шостка, Тростянець. Вітаємо учасників і переможців. Результати олімпіади і взагалі організація подібних заходів свідчить про великий рівень вивчення астрономії в школах нашої області.

На цей захід методист фізики і астрономії Валентина Михайлівна Карпуша запросила і сумських любителів астрономії. 20 січня о 9:00 в інституті починалась олімпіада з астрономії для школярів. Разом з цим почалась лекція для вчителів, під час якої ми вирішили розповісти про аматорську астрономію взагалі і про те, чим займається колектив АстроСуми. До інституту ми завітали разом з колегою Олександром Мельником.

Ми почали лекцію з винаходів, які прийшли до нас з астрономії і значних відкриттів, зроблених аматорами: від відкриття Урану Уільямом Гершелєм до першої комети, відкритої з території незалежної України Геннадієм Борисовим. Астрономи-аматори будують власні обсерваторії, займаються пошуком і підтвердженням малих тіл Сонячної системи, метеорними відеоспостереженнями, спостереженнями змінних і наднових зірок, радіоастрономією. Ми стисло розглянули професійну астрономію в місті Суми.

Далі ми перейшли до діяльності АстроСуми, розмовляли про спостереження, астрофотографію, телескопобудування, громадську, освітню і наукову діяльність. Ми переглянули фотографії з виїздів на спостереження, вечорів астрономії і відкритих занять з астрономії в СумДУ і в книгарні «Є». Ми розглянули обладнання для астрофотографії і її напрямки, поділились астрономічними ресурсами, програмним забезпеченням, нашими роботами з астрофотографії і досвідом участі в міжнародній кампанії з пошуку астероїдів.

Після лекції ми розглянули телескоп-рефлектор на екваторіальному монтуванні, який ми розташували в залі, а також його комп’ютерне керування.

Загалом в залі були присутні 13 слухачів. Ми запропонували взаємодію зі школами і отримали декілька зустрічних пропозицій.

Дякуємо Валентині Михайлівні за запрошення, всім слухачам за увагу і цікаве спілкування!