Пошук астероїдів і нові відкриття української команди

Наука

З 9 березня по 6 квітня цього року триває кампанія з пошуку навколоземних астероїдів Catalina Sky Survey NEO Asteroid Search Campaign, у якій втретє взяла участь українська команда Street Astronomy. А восени команді вдалось зробити два нових відкриття.

У кампанії взяли участь Вадім Мулявка, Олексій Семещук із міста Рівне, Сергій Плакса із міста Краматорськ, а також Володимир Сулим, Олександр Мельник і Дмитро Сенченко із міста Суми.

Кампанія NEO Asteroid Search Campaign організована International Astronomical Search Collaboration. Під час кампанії команда працювала зі знімками, зробленими в рамках обзору Catalina Sky Survey на телескопі діаметром 1,5 м в обсерваторії з кодом G96 у Центрі малих планет, яка знаходиться на вершині Леммон, США, штат Арізона.

Цього разу кількість знімків була обмежена, вірогідно через погодні умови. Два знайдені командою рухомі об’єкти не увійшли у попередній список відкриттів.

Після осінньої кампанії минулого року куратори повідомили нам, що два об’єкти, знайдені учасником Street Astronomy Олексієм Семещуком, були підтверджені. Внутрішні коди об’єктів UKR0203 і UKR0204 змінились відповідно на 2017 RP7 і 2017 RN7, за якими їх можна знайти у базі Центру малих планет. Ці об’єкти є новими, до цього невідомими астероїдами.

Астероїд 2017 RN7 належить до Головного поясу астероїдів, тобто його орбіта знаходиться між орбітами Марса і Юпітера. Період його обертання навколо Сонця – 5,5 роки. Для обчислення орбіти другого астероїду спостережень поки що недостатньо.

Вітаємо Олексія і команду з новими відкриттями!

Більше інформації про відкриття у статті наших колег:
http://www.streetastronomy.com.ua/articles/vidkryttya-novyh-asteroyidiv-ukrayinskoyu-komandoyu-astronomiv-amatoriv.html

Стаття про кампанію восени 2017 року:
https://astro.sumy.ua/uchast-astronomiv-amatoriv-z-ukrayiny-v-mizhnarodnyh-kampaniyah-z-poshuku-asteroyidiv-voseny-2017/