У середу 13 квітня на території Сумського державного університету відбулось друге практичне заняття з астрономії.
Після невдалої спроби організувати практичне заняття в неділю, коли незадовго до початку заняття небо почало вкриватися хмарами, а вже після відміни зустрічі знову стало ясним, ми вирішили не оглядатись на прогнози погоди, а діяти дивлячись на поточний стан неба за декілька годин до заняття.
Ми зібрались близько 20:30, і майже відразу на небі з’явились перші великі хмари, які почали поступово вкривати все небо. Але все ж таки ми мали змогу спостерігати Місяць у фазі першої чверті і Юпітер з Галілеєвськими супутниками, які вишикувались в один рядок разом із зорею майже такого ж блиску. З одного боку Юпітера знаходився супутник Європа, з другого – Іо, Ганімед, зоря і Калісто. Спостерігали в 150-мм рефлектор та 120 мм рефрактор ахромат. Обидва телескопи встановлені на екваторіальних монтуваннях. В очікуванні прояснення ми приємно спілкувались на різні астрономічні теми.
Коли ми почали збирати обладнання, почався невеликий дощ. Тож погодні умови досить складно передбачити, навіть за наявності безлічі погодних сервісів.
Дякуємо всім за чудову компанію, зустрінемось в суботу на практичному занятті!