Практичне заняття з астрономії 18 травня

Заняття,Спостереження

На практичному занятті 18 травня ми спостерігали Місяць, планети і деякі інші об’єкти.

Ми заздалегідь попередили про практичне заняття і зустрілись пізніше, щоб мати змогу спостерігати планети на більшій висоті. Цього разу серед організаторів були: Олександр Мельник, Дмитро Сенченко із 10″ рефлектором на альт-азимутальному монтуванні, Андрій Катькалов і я з 6″ рефлектором на екваторіальному монтуванні.

Спостерігали спочатку Юпітер, на якому ще було видно тінь від супутника. Далі Марс і Сатурн, які на цей час знаходились поблизу точки протистояння.

На Місяці можна було спостерігати Затоку райдуги, гори Юра на північ від затоки, плато Аристарх, однойменний кратер і поряд кратер Геродот із плоским дном. На північний захід від плато було видно долину Шретера і довгу борозну Аристарха.

Також ми спостерігали туманність М57 «Кільце» у сузір’ї Ліри і кратну зорю ε Ліри. Вже на малому збільшенні видно 2 компоненти зорі на відстані близько 3,5 кутових хвилин один від одного. На достатньо великому збільшенні кожен з компонентів, відомих як ε1 і ε2, розділяється ще на два із відстанями 2,6 і 2,3 кутових секунд відповідно.

Дякуємо всім, хто приєднався до спостережень! Нижче невеличкий time-lapse з заняття від Олександра Мельника, знятого за допомогою монтування EQ-1 з двигуном.