Публічна лекція з астрономії у книгарні “Є”

Заняття

22 вересня до дня осіннього рівнодення відбулась публічна лекція з астрономії у Сумській книгарні «Є». Ми розповіли про рух Землі навколо Сонця, астрономію в Сумах і діяльність любителів  астрономії в нашому місті. Лекцію вів Володимир Сулим.

До книгарні нас запросив арт-менеджер Владислав Івченко. Це перша наша лекція після відкритих занять з астрономії в СумДУ і перша зустріч на тему астрономії в книгарні «Є».

Лекція почалась після 18:30 із невеликою технічною затримкою і після короткого інтерв’ю каналу UA:Суми з лектором. Не зважаючи на обмежену кількість місць, на лекцію прийшло близько півсотні відвідувачів. Зі слів Владислава кількість відвідувачів виявилась найбільшою на той час з моменту нещодавнього відкриття книгарні.

На початку заняття Владислав зробив невеличкий вступ. Далі ми розглянули рух Землі навколо Сонця і пов’язані з цим явища, а саме: зміна відстані до Сонця, пори року і формування клімату на різних широтах внаслідок зміни кута падіння сонячних променів.

Ми розглянули обсерваторію у ботанічному саду СумДПУ, ознайомились із діяльністю її засновника Гулака Юрія Костянтиновича, видатного вченого із світовим ім’ям, який побудував теорію розподілення гравітуючої речовини навколо центру тяжіння. Також ми розповіли про купол на башті Клубу юного техніка і діяльність любителя астрономії, керівника гуртка фотографії Кмитюка Віктора Дмитровича.

Після цього ми порівняли професійну і аматорську астрономію, розповіли про історію нашого колективу, колективні спостереження, астрономічні інструменти учасників і напрямки нашої діяльності, а саме: візуальні спостереження, астрофотографія, телескопобудування і некомерційна громадська діяльність.

Ми ознайомились із астрономічними фотографіями об’єктів глибокого космосу і Сонячної системи, отримані любителями астрономії Сумської області на власному обладнанні, і навіть зображення Землі, отримані за допомогою саморобних радіоприймача і антени з супутників спостереження за навколишнім середовищем.

Також ми розповіли більш детально про напрямки діяльності, зокрема про відкриті заняття за астрономії на базі СумДУ. Лекція тривала близько години, після чого ми відповіли на багато цікавих запитань.

Ми дуже всім відвідувачам лекції за увагу, а також Владиславу Івченку за запрошення, технічну і медійну підтримку заходу і можливість поспілкуватись із людьми, яким цікава астрономія. Сподіваємось на подальшу співпрацю. Дякуємо каналу UA:Суми і місцевим ресурсам новин за поширення інформації про лекцію.