У суботу 16 квітня ми зустрілись і на теоретичному, і на практичному занятті з астрономії. Темою лекції були астрономічні інструменти, а ввечері ми спостерігали Місяць, Юпітер і галактики.
На теоретичному занятті ми розглянули дзеркально-лінзові телескопи і деякі інші оптичні інструменти, поширені види оптичних аберацій, властивості телескопів, такі аксесуари як лінза Барлоу, редуктор фокусу, фокусер, окуляри і фільтри, а також деякі види монтувань. В аудиторії був встановлений менісковий катадіоптрик на автоматизованому альт-азимутальному монтуванні, з яким відвідувачі мали змогу ознайомитись після заняття.
На наступному занятті ми розглянемо екваторіальне монтування і його похідні, електронні системи керування і деякі інші аксесуари, найвідоміші космічні телескопи, а також розпочнемо знайомство з астрономічною фотографією.
Увечері того ж дня, як і вказували більшість прогнозів погоди, небо було безхмарним, і ми вирішили зустрітись на практичному занятті. На стадіоні на цей раз було встановлено три телескопи: 150 мм і 250 мм рефлектори і 90 мм дзеркально-лінзовий телескоп, який також був задіяний для зйомки Місяця.
Ми спостерігали в першу чергу зростаючий опуклий Місяць, на якому можна було побачити кратери Коперник, Клавій, Платон, гори Апеніни, Кавказ та інші деталі рельєфу. Іншими об’єктами спостереження були Юпітер і його супутники, кулясті і розсіяні зоряні скупчення, а також галактики М81 (галактика Боде) і М82 за каталогом Месьє, які знаходяться у сузір’ї Великої ведмедиці. Навіть за наявності яскравого Місяця об’єкти було видно в обидва рефлектори, особливо в найбільший телескоп.
Дуже приємно, що на цей раз на спостереженні відвідувачі були присутні майже у повному складі. І ще більш приємно, що до нас приєднались і нові люди, які цікавляться астрономією.
Дякуємо, що відвідуєте наші заняття, і за завжди приємне спілкування! Зустрінемось в суботу 23 квітня.