Третє відкрите заняття з астрономії

Заняття

У суботу 19 березня в Сумському державному університеті відбулось третє відкрите заняття з астрономії. Ми стисло розглянули початок розвитку астрономії, ознайомились із рухом нашої планети навколо Сонця та деякими сузір’ями зоряного неба.

У першій половині заняття аматор астрономії Дмитро Сенченко розповів про таких видатних мислителів і вчених як: Аристарх, Птолемей, Тихо Браге, Джордано Бруно, Йоганн Кеплер, Галілео Галілей, Ісаак Ньютон та інших.

У другій частині заняття ми розглянули рівнодення, сонцестояння, екліптику, небесний екватор, вплив властивостей руху планети на видимість сонця відносно спостерігача, довжину дня і ночі, на зміну пори року і клімат планети. Також ми ознайомились із навколополярними сузір’ями, сузір’ями весняного і частково зимового зоряного неба.

Також ми розглянули рухому карту зоряного неба, викрійки якої було роздано всім, хто був присутній на занятті. Ви можете самостійно завантажити карту зі сторінки Користувачу, роздрукувати її на папері формату А3 та скласти за інструкцією на сайті оригінального web-додатку.

На наступному занятті ми плануємо розповісти про астрономічні об’єкти та явища, які можна спостерігати, системи зоряних координат, вигляд зоряного неба на різних широтах, рух планет і системи Земля – Місяць, а також про особливості спостережень та фактори, які впливають на них.

Чекаємо на вас наступної суботи!