Протягом січня і лютого 2017 року любителі астрономії з Рівного, Краматорська і Сум взяли участь в Міжнародній кампанії з пошуку астероїдів, організованою International Astronomical Search Collaboration.
Вадим Мулявка, Олексій Семещук і їх команда Street Astronomy із міста Рівне до цього вже брали участь у декількох кампаніях. Для Андрія Катькалова і Володимира Сулима із міста Суми це друга участь у кампанії. Вперше ми були запрошені Вадимом Мулявкою до його команди восени 2016 року. Цього року до нас також приєднався відомий астроном-аматор із Краматорська Сергій Плакса, засновник першої балконної обсерваторії, яка отримала код в Центрі малих планет. Сергій незалежно відкрив астероїд Астрополіс, який був названий їм на честь найбільш відомого в Україні київського клубу любителів астрономії.
Цього разу в кампанії взяли участь 35 команд із 16 країн світу. Учасники кампанії отримували знімки з телескопу Pan-STARRS 1, який знаходиться в обсерваторії на Гавайях, яка має код F51 в Центрі малих планет.
Протягом цієї кампанії ми обробили 35 наборів зображень, на яких нам вдалось знайти близько 30 невідомих об’єктів. Із них 11 увійшли до попереднього списку відкриттів, опублікованому на сайті IASC. Об’єкти нашої команди мають внутрішній код UKR00NN. Така кількість нових об’єктів стала рекордною для команди з України.
Учасниками із міста Суми було знайдено 8 нових об’єктів: 5 – Андрієм Катькаловим і 3 – Володимиром Сулимом.
Крім того нашою командою було знайдено 41 відомий об’єкт. Астрометрія і фотометрія відомих об’єктів може допомогти визначити більш точну орбіту, перевідкрити чи підтвердити об’єкти, що спостерігались раніше.
Більш детально з принципами пошуку астероїдів в кампанії IASC можете ознайомитись у нашій статті про попередню кампанію.