Вечір астрономії 10 серпня 2019

Спостереження

У суботу 10 серпня любителі астрономії зі спільноти АстроСуми організували безкоштовні спостереження для усіх бажаючих. Як і раніше, захід відбувся на території ТРЦ «Мануфактура».

Безкоштовний захід організували астрономи-аматори Олександр Мельник і Володимир Сулим. Про захід ми повідомили у facebook. Як і раніше захід було узгоджено з адміністратором «Мануфактури».

Раніше ми планували захід 7 серпня. Проте всупереч прогнозам погода виявилась хмарною, і ми були вимушені скасувати спостереження. Перепрошуємо за незручності.

Цього разу також були сумніви щодо можливості спостерігати, оскільки із заходу наближались щільні хмари. Але нам пощастило, і вони майже не завадили спостереженням. О 19:00 ми опублікували підтвердження можливості спостережень.

Серед обладнання були: дзеркальний телескоп діаметром 150 мм і лінзовий телескоп діаметром 80 мм. Обидва телескопи влаштовані на екваторіальному монтуванні для компенсації видимого руху зірок, яке необхідне для спостереження Місяця і планет на великому збільшенні.

Ми спостерігали Місяць у фазі після першої чверті, Юпітер з супутниками і Сатурн з кільцями. Захід тривав приблизно з 20:30 до 22:30.

Протягом спостережень нас відвідали зацікавлені мешканці міста, наші друзі, знайомі і колеги. Було дуже приємно поспілкуватись на тему астрономії, побачити посмішки і здивування відвідувачів.

До нас завітав і учень старших класів Вадим Таранюк, який зайняв призове місце в олімпіаді з астрономії. Приємно, що наші відкриті заняття з астрономії у 2016 році дещо допомогли йому у його захопленні. Бажаємо йому успіхів у подальшій участі в олімпіадах!

Поряд з нами і незалежно від нашого заходу також спостерігали наші колеги: Михайло Павлович і його онук Микита. Вони влаштовують спостереження частіше, а тому спостереження в їх телескоп вони зробили платними.

Наша мотивація – зробити астрономію ближче до людей, поспілкуватись з однодумцями на астрономічні питання, поділитись з охочими можливістю побачити космічні дива в телескоп.

Дякуємо усім відвідувачам за чудову астрономічну атмосферу!