Вечір астрономії 12 серпня 2019

Спостереження

У понеділок 12 серпня учасники колективу АстроСуми знову організували безкоштовні спостереження біля Мануфактури для усіх бажаючих.

Організували захід любителі астрономії Олександр Мельник і Володимир Сулим. Згодом до нас долучився і наш колега Андрій Катькалов.

Цього разу достовірний прогноз погоди дозволив планувати захід за день до спостережень. Це, а також широке поширення інформації у facebook завдяки нашим друзям дозволило запросити на захід велику кількість відвідувачів. Ми дуже вдячні усім за запрошення на вечір астрономії!

Погода була ідеальною з самого ранку: тепло і сонячно. Не було жодних сумнівів, що вечір також буде сприятливим. Така ж погода прогнозується і на наступні дні.

Серед обладнання знову були: дзеркальний телескоп з діаметром об’єктиву 150 мм і лінзовий телескоп діаметром 80 мм. У телескоп 150 мм ми спостерігали Місяць у фазі близькій до повні переважно на збільшенні 75x – 100x. В телескоп 80 мм Олександр Мельник показав відвідувачам Юпітер із супутниками і Сатурн з його кільцями.

Не зважаючи на робочий день, за час спостережень з 20:30 до 22:30 до нас завітало чимало зацікавлених мешканців міста.

Приємно, що серед відвідувачів було багато дітей. Вони спостерігали об’єкти по декілька разів, уважно роздивлялись Місяць і планети, прислуховувались до інформації про них, дивувались побаченому. Також приємно, що багато дорослих не менше цікавляться астрономією.

І дорослі, і діти ставлять цікаві і актуальні питання на астрономічну тему. Серед них: освоєння і походження Місяця і деталей його рельєфу, його обертання, супутники Юпітера, принципи роботи телескопів, а також метеорний потік Персеїди, пік якого як раз спостерігається до 13 серпня.

Слід також відзначити високу культуру мешканців міста, які долучаються до наших заходів. Це інтелігентні, доброзичливі люди, які дарують оточуючим свої посмішки і гарний настрій.

Ми дуже вдячні усім відвідувачам і нашій команді. Разом ми сьогодні створили цей чудовий астрономічний вечір!