Вечір астрономії 15 серпня

Спостереження

В середу 15 серпня любителі астрономії зі спільноти АстроСуми організували безкоштовні спостереження Місяця і планет для всіх бажаючих.

Як і раніше, ми спостерігали біля торговельно-розважального центру Мануфактура. Захід було попередньо узгоджено з адміністрацією ТРЦ і заплановано на нашій сторінці у Facebook.

Захід був абсолютно безкоштовний для усіх бажаючих. Ми почали спостереження о 20:30.

Об’єктами спостережень цього разу були молодий Місяць у фазі до першої чверті, Юпітер, Сатурн і Марс, який після великого протистояння 27 липня наразі також знаходиться дуже близько до нашої планети. Не зважаючи на велику кутову відстань Венери від Сонця, зараз вона заходить рано, тому доступна для спостережень в обмежений час. Оскільки найцікавішим об’єктом є Місяць, Юпітер який наближався до заходу, ми спостерігали лише неозброєним оком.

У заході взяли участь астрономи-аматори Володимир Сулим і Андрій Катькалов. Згодом до нас приєднався колега Павло Карпусь. Також до нас завітали наші друзі і колеги, зокрема з відкритих занять з астрономії в СумДУ, які проходили навесні 2016 року.

Ми працювали зі 150мм телескопом-рефлектором на екваторіальному монтуванні і електронним керуванням. Місяць ми спостерігали на збільшенні 75х, а планети – на збільшенні 150-200х. На таких збільшеннях можна було чудово спостерігати рельєф Місяця, який був повністю в полі зору, а також кільця Сатурна.

Протягом вечора до нас завітало досить багато людей. Серед них було багато діток. І дорослі, і діти з захопленням дивились в телескоп. Ми з колегами відповідали на запитання і спілкувались із відвідувачами. Приємно бачити посмішки і зацікавленість на обличчях людей, що спостерігали з нами.

Ми завершили спостереження близько 23:00.

Поряд з нами того вечора також працював чоловік з телескопом, з яким ми рекомендуємо спостерігати за межами наших заходів, оскільки він разом із онуком працює доволі часто за сприятливих погодних умов.

Дякуємо всім за спільні спостереження і приємне спілкування! Дякуємо Андрію Катькалову за чудові фото.