Вечір астрономії 7 вересня 2019

Спостереження

У суботу 7 вересня любителі астрономії спільноти АстроСуми організували безкоштовні спостереження в телескоп для усіх бажаючих.

Погода була ідеальною протягом усього дня, і оскільки в суботу планувались заходи до святкування Дня міста Суми, було вирішено організувати спостереження, щоб охопити якомога більше охочих подивитись на Місяць і планети.

В організації вечора астрономії взяли участь астрономи-аматори Володимир Сулим і Андрій Катькалов. В роботі був один телескоп-рефлектор діаметром 150 мм. Нас також відвідав наш колега Олександр Мельник.

Ми дивились переважно на Місяць у фазі після першої чверті зі збільшенням 75х, а також періодично переводили телескоп на Юпітер і Сатурн і дивились їх зі збільшенням 150х.

Ми почали захід близько 20:00. Завдяки святу міста до нас постійно долучались відвідувачі. Ми спостерігали до 23:30 замість запланованих 22:00. Недалеко від нас і незалежно від АстроСуми, як і завжди, працював з телескопом наш колега Михайло Павлович.

Завжди приємно відповідати на безліч цікавих питань від дітей і дорослих. Для когось це перше знайомство з телескопом, а хтось вже давно захоплюється астрономією. Дуже приємно бачити, коли людина в захваті від побаченого, коли вона посміхається, зацікавлена і вдячна за можливість подивитись в телескоп, яку ми з колегами намагаємось надати протягом наших заходів.

Ми дуже вдячні усім за спілкування і приємні емоції! Разом ми робимо вечір цікавим, радісним і по-справжньому астрономічним!