Вечори астрономії 14 і 15 липня 2016

Спостереження

У четвер і п’ятницю 14 і 15 липня вперше у цьому році нам вдалось організувати вечори астрономії біля ТРЦ “Мануфактура”.

Перший вечір астрономії ми зпланували заздалегідь і повідомили про нього у соціальних мережах, sms і email-розсилках. Мабуть завдяки цьому, про нас стало відомо відділу новин телеканалу UA:Суми, який підготував анонс заходу, за що ми дуже йому вдячні.

Обидва вечори ми організували у такому складі: Олександр Мельник, Андрій Катькалов і я. З інструментів були 120 мм рефрактор Олександра і мій 150 мм рефлектор.

У четвер прийшло багато бажаючих подивитися в телескопи, серед них були наші колеги, друзі і знайомі, у тому числі ті, з ким ми познайомились нещодавно на відкритих заняттях. До нас також завітав адміністратор Мануфактури і ввічливо попросив попереджати про подібні заходи, що ми і зробили на другий день.

У четвер ми почали вечір астрономії після заходу Сонця близько 21 години і спостерігали до 23:30. Об’єктами спостережень були Місяць у фазі близько першої чверті, Юпітер, який ввечері вже знаходиться низько над обрієм, Марс і Сатурн. Багато людей не лише спостерігали, а і задавали цікаві питання, дивувались побаченому. Дехто був дуже здивований тому, що захід безкоштовний. Серед відвідувачів були і діти, і молодь, і дорослі. 15 липня ми вирішили знову організувати спостереження, але це рішення було прийнято за годину до заходу, тому відвідувачів було менше.

Взагалі вечір астрономії – явище не нове, любителі астрономії по всьому світу організовують подібні заходи: при сприятливих астрономічних і погодних умовах вони збираються у людних місцях і безкоштовно надають можливість усім бажаючим побачити в телескоп зоряне небо. Такі заходи часто організовуються астрономічними клубами і в Україні.

Зацікавленість жителів нашого рідного міста подібними заходами, приємне спілкування на тему астрономії, посмішки на обличчах насправді надихають і мотивують працювати і надалі у цьому напрямку. Дякуємо всім, хто відвідав вечори астрономії, сподіваємось на зустрічі у серпні!