Відкрите заняття з астрономії 14 травня

Заняття

У суботу 14 травня відбулось відкрите теоретичне заняття з астрономії. Ми продовжили тему астрономічні інструменти і розпочали вивчати основи астрофотографії.

На початку заняття ми наочно розглянули процес збирання телескопу на екваторіальному монтуванні, за яким більшість відвідувачів мала змогу спостерігати протягом практичних занять. Після цього ми ознайомились із деякими поширеними позначеннями астрономічного обладнання та деякими аспектами телескопобудування.

Далі ми ознайомились із деякими космічними телескопами. Серед них телескопи, які використовуються для спостережень Сонця: STEREO, SDO, SOHO; гамма-обсерваторія «Фермі», інфрачервоний телескоп «Гершель», телескоп для пошуку екзопланет «Кеплер», супутники для спостереження за навколишнім середовищем серій NOAA і Січ, найбільш відомий телескоп «Хаббл» і новий подібний телескоп, що готується до запуску – «Дж. Уебб».

Розпочинаючи знайомство із астрофотографією, ми порівняли деякі найбільш відомі зображення з телескопу «Хаббл» із аналогічними, отриманими за допомогою аматорського обладнання. Ми поверхнево розглянули такі види астрономічної фотографії як: зйомка із нерухомого штативу, зйомка зоряного поля, панорами, об’єктів Сонячної системи. Більшість прикладів – фотографії отримані Сумськими аматорами астрономії. Серед них також зображення транзиту Меркурія 9 травня 2016 року, на якому можна одночасно побачити сонячні плями, грануляцію і саму планету.

Також ми розглянули найпростішу камеру-обскуру і будову сучасних цифрових камер, у тому числі дзеркальних.

На наступному занятті 21 травня ми плануємо продовжити говорити про властивості і принципи роботи фотокамери, про камери, які доступні для початкової астрофотографії, більш детально розглянемо різні напрямки зйомки астрономічних об’єктів.

Звертаємо вашу увагу на те, що початок заняття 21 травня – 16:00, тобто на годину пізніше ніж зазвичай.

До зустрічі на наступному занятті!