Ми продовжуємо тему астрономічна фотографія і вивчаємо будову і функціонування окремих елементів камери, знайомимось більш докладніше із видами астрофотографії і необхідними пристроями.
21 травня відбулось десяте теоретичне заняття з астрономії. Ми ознайомились із будовою і різновидами сенсорів, призначенням діафрагми і затвору, зв’язком чутливості камери, світлосили і витримки, які є складовими експозиції. Ми визначили вплив розміру сенсору, пікселя і фокусної відстані об’єктива на поле зору і роздільну здатність камери. Також ми ознайомились із вимогами до камер, які можна використовувати для астрономічної фотографії, доступними камерами для початківця і різновидами об’єктивів.
Наступним кроком ми більш докладно розглянули деякі способи зйомки та їх особливості, у першу чергу найпростішу зйомку з нерухомого штативу, зокрема за допомогою інтервалометру. У такий спосіб в залежності від витримки можна отримати зоряне поле або довгі сліди зірок у кадрі внаслідок видимого руху світил навколо вісі світу. Також ми розглянули панорамну зйомку і безкоштовне програмне забезпечення для обробки зображень, знятих з використання обох технік.
Далі ми проглянули три невеличкі відео, отримані за допомогою інтервальної зйомки відомої під назвою time-lapse. Сюжети були відзняті Олександром Мельником і мною під час практичних занять і біля Сумського аеропорту.
Розглянувши зйомку із ширококутними об’єктивами, ми перейшли до телеоб’єктивів, аксесуарів до них і монтувань із часовим веденням, які витримують малі навантаження. Серед них: саморобне монтування відоме під назвою «barn-door mount» та існуючі рішення. Далі ми ознайомились із декількома способами встановлення камери на телескоп, способами фокусування і факторами, які можуть впливати на точність ведення і саме вплив помилок монтування на зображення.
На наступному занятті 28 травня, яке відбудеться як і завжди о 15 годині, ми продовжимо вивчати основи астрофотографії, зокрема зйомку об’єктів глибокого космосу, Місяця і планет, а також техніки обробки результатів зйомки і необхідне для цього програмне забезпечення.
Забігаючи наперед, додамо, що 4 червня ми плануємо стисло розглянути об’єкти Сонячної системи і поза нею: зорі, туманності, галактики, зоряні скупчення, їх еволюцію, будову, фізичні властивості і дослідження, у тому числі за допомогою космічних апаратів. Вірогідно на цій цікавій темі ми завершимо весняну серію відкритих занять цього року. Не виключаємо, що на цю тему нам знадобиться два заняття.
Звертаємо також вашу увагу, що ми плануємо практичне заняття біля Сумського аеропорту під більш темним небом. Ми плануємо спостерігати три планети, які видно після заходу Сонця і об’єкти глибокого космосу. З деталями ви можете ознайомитись із нашої email-розсилки. Доречі, Марс зараз знаходиться поблизу протистояння, яке відбулось 22 травня.
До зустрічі!