Відкрите заняття з астрономії 26 березня

Заняття

У суботу 26 березня у Сумському державному університеті відбулось четверте відкрите заняття з астрономії. Тема заняття – спостережна астрономія.

Ми розглянули астрономічні об’єкти і явища, які можна спостерігати неозброєним оком і за допомогою телескопу: атмосферне розсіяння, атмосферні гравітаційні хвилі, власне сяйво атмосфери, райдугу, міраж, гало, паргелій, полярне сяйво, сонце, місяць, планети та інші.

Також ми розповіли про фактори, що впливають на астрономічні спостереження: погодні умови, видимість об’єктів, місце, зручність, підготовленість та інші; розглянули способи поліпшення умов для спостережень.

Після заняття відвідувачі мали можливість ознайомитись із великим 250-міліметровим телескопом системи Ньютона на альт-азимутальному монтуванні.

На наступному занятті ми продовжимо розповідати про астрономічні спостереження, зокрема про особливості людського зору, зоряні величини, системи координат, залежність видимості світил від географічної широти, рух планет і Місяця, та пов’язані з ним астрономічні явища.

Чекаємо на вас у суботу 2 квітня!