У суботу 28 травня відбулось одинадцяте заняття теоретичне заняття з астрономії, на якому ми продовжили вивчати основи фотографії астрономічних об’єктів.
На початку заняття ми розглянули популярні екваторіальні монтування, у тому числі вітчизняного виробника, для фотографування за допомогою телескопу. Далі ми ознайомились із комп’ютерною платформою для керування астрономічним обладнанням ASCOM, способами підключення монтування до комп’ютера, саморобні та заводські електронні пристрої для управління з комп’ютера за допомогою EQMOD.
Наступник кроком ми ознайомились із автогідуванням, його призначенням, необхідним для нього обладнанням і способами його встановлення. Ми розглянули вплив атмосфери і освітлення неба на зображення; складові сигналу, відношення сигнал-шум і його збільшення за допомогою складання; калібрування, яке дозволяє компенсувати недоліки зображення; етапи обробки фотографій об’єктів глибокого космосу. Ми ознайомились із технікою зйомки із розширеним динамічним діапазоном HDR, із аксесуарами для астрофотографії, а саме: фільтр, коректор, редуктор, електричний фокусер.
Далі ми вивчили особливості зйомки Місяця і планет, де складання кадрів вже і більш великій кількості також дозволяє отримати набагато більш детальне зображення, необхідне для нього обладнання різного рівня, етапи обробки. Ми нагадали про атмосферну дисперсію, яка наразі значно заважає знімати планети, оскільки вони знаходяться низько над обрієм, та обладнання для покращення умов зйомки, зокрема: монохромна камера і колесо фільтрів, коректор атмосферної дисперсії фільтри інфрачервоного та ультрафіолетового діапазонів.
Ми також розглянули декілька популярних програм для обробки зображень об’єктів глибокого космосу, або так званих «deepsky» об’єктів, та результатів місячно-планетної зйомки.
На наступному занятті, яке було перенесено з 4 на 11 червня, ми розглянемо Сонячну систему.
Чекаємо на вас наступної суботи!