Відкрите заняття з астрономії 9 квітня

Заняття

У суботу 9 квітня о 15 годині в аудиторії бібліотеки Сумського державного університету відбулось чергове відкрите заняття з астрономії.

Цього разу ми розглянули рух Місяця і планет небосхилом та пов’язані з цим явища, а саме: сонячні й місячні затемнення, зворотній рух планет, їх конфігурації, утрішня та вечірня видимість нижніх планет та їх фази.

У другій частині заняття ми стисло ознайомились із історією телескопобудування від рефракторів Галілея і Кеплера, рефлекторів Грегорі та Ньютона до сучасних телескопів, найбільшим з яких на сьогодні є Великий Канарський телескоп. Також ми розглянули спектр електромагнітних хвиль, його доступність для спостережень з поверхні нашої планети. Ми ознайомились із радіотелескопом на прикладі найбільшого в світі радіотелескопу Аресібо.

Наприкінці заняття Олександр Мельник розповів про ахроматичний рефрактор діаметром 120 мм, який знаходився в аудиторії. Андрій Катькалов також стисло розповів про метеорити, їх ознаки та про космічне сміття.

Отже, на наступному занятті ми продовжимо говорити про астрономічні інструменти, їх характеристики, різновиди, відмінності й застосування.