Відкритий урок для учнів Сумської школи №10

Заняття

У четвер, 7 червня відбувся відкритий урок з астрономії для учнів Сумської спеціалізованої школи I – III ступенів №10 міста Суми. Захід організувала вчителька біології Наталя Олександрівна Михайлова разом із колегами в рамках літнього табору. Урок вів астроном аматор, учасник спільноти АстроСуми Володимир Сулим.

До школи Наталя Олександрівна запросила мене вперше, і на цю ініціативу я з радістю відповів, тим більш інформація для уроку вже була готова. Як і завжди, урок був організований мною безкоштовно.

Слухачами цього разу були учнів двох п’ятих класів, які беруть участь у літньому таборі. Разом із ними за допомогою проектора, ілюстрацій і програмного забезпечення Stellarium ми спостерігали Місяць і планети Сонячної системи, далекі галактики, туманності і зоряні скупчення, дізнавались цікаву інформацію про них, знайомились із фотографіями, зробленими українськими любителями астрономії.

Протягом уроку відчувалась увага дітей, вони жваво і влучно відповідали на мої питання і самі запитували. Виявилось, що у деяких дітей є біноклі і вони вже дивились у них на Місяць.

Після уроку діти мали змогу познайомитись ближче з телескопом -рефлектором, який я привіз на заняття. Вони з цікавістю роздивлялись компоненти телескопу і запитували про їх призначення.

Урок у сумській школі мені довелось вести вперше. До цього я мав змогу вести відкриті уроки для учнів шкіл №2 і №3 міста Тростянець.

Дякую маленьким слухачам за увагу і цікаве спілкування, а вчителям за організацію уроків і запрошення до школи! Також дякую Наталі Олександрівні за чудові фотографії.