Виставка астрономічної фотографії в Мануфактурі

Без категорії

Разом із планетарієм Atmasfera 360 у ТРЦ «Мануфактура» продовжує діяти виставка астрономічної фотографії сумських любителів астрономії Олександра Мельника і Володимира Сулима.

Ініціатором і організатором виставки є громадська організація «Подумай», а саме: Євген Кузьмічов і Андрій Мішенін. Партнером виставки виступив ТРЦ «Мануфактура» в особі директора Володимира Лободина. Дякуємо їм за таку чудову можливість!

Виставка почала діяти разом із планетарієм Atmasfera 360, який наразі знаходиться на стоянці Мануфактури. Планувалось, що він буде працювати з 21 квітня до 21 травня, але програму було продовжено ще на два тижні. Виставка астрофотографії також буде продовжувати працювати у цей час.

Роботи розміщені на другому поверсі в центрі Мануфактури і підвішені на рівні зору. Виставка включає в себе 23 роботи різних жанрів, для яких використовується різне обладнання, техніка зйомки і обробки: Місяць і планети, об’єкти глибокого космосу, зоряні поля і астрономічний пейзаж. Більшість робіт можна знайти на нашому сайті в розділі Астрофото.

Серед об’єктів глибокого космосу, які зображені на фотографіях є найближча до нас спіральна галактика в Андромеді, яку можна спостерігати неозброєним оком, наступна за кутовим розміром галактика М33 в Трикутнику, галактики М81 і М101 у Великій Ведмедиці, найближче розсіяне зоряне скупчення Плеяди, відомі туманності Орел, Лагуна, Пелікан, Хобот Слона та інші. Серед пейзажів є робота, яка зайняла перше місце у своїй номінації у всеукраїнському конкурсі астрофотографії, організованому клубом Астрополіс.

Усі роботи зроблені за допомогою власних телескопів і камер авторів. Більшість фотографій Олександра Мельника було знято на спеціалізовані планетні камери за допомогою лінзового телескопа діаметром 120 мм на екваторіальному монтуванні EQ-5, а роботи Володимира Сулима зняті переважно на дзеркальний телескоп діаметром 150 мм на монтуванні EQ3-2 за допомогою камери Canon 550D. Для зоряних полів і пейзажів використовувались ширококутні об’єктиви.

Роботи зняті переважно у весняний і літній період. Місяць і планети зазвичай знімаються авторами на межі міста в сумському аеропорту, а слабкі далекі об’єкти – в полі на відстані близько 20 км від міста, де не заважає міське засвітлення.

Кожна робота є результатом багатогодинної праці протягом ночі і включає в себе велику кількість процесів: збирання телескопу і електроніки, налаштування полярної вісі телескопу, балансування телескопу, фокусування, наведення на об’єкт зйомки, підключення до комп’ютера, налаштування програмного забезпечення, зміна фільтрів, контроль зйомки і її корекція та інше. Налаштування обладнання безпосередньо перед зйомкою може займати декілька годин, а тому потребує уваги і терпіння.

Від якості компенсації видимого руху зоряного неба, якою займаються мотори і керуюча електроніка, а також якості оптики, монтування і їх налаштування, залежить якість фотографій. А тому до кожного виїзду необхідна підготовка, яка включає також юстування і очищення оптики, регулювання механіки, вибір об’єктів зйомки, зарядження елементів живлення та інше. Деякі компоненти обладнання проектувались, виготовлялись або допрацювувались авторами фотографій власноруч.

Не зважаючи на непростий процес зйомки через телескоп, результат зазвичай виправдовує очікування, а інколи навіть приємно вражає. Під час зйомки можна милуватись чарівним виглядом зоряного неба, спілкуватись з колегами і разом з ними візуально спостерігати в телескопи.

Тож якщо у вас є бажання ознайомитись ближче з астрономічною фотографією, запрошуємо вас на виставку в Мануфактурі. Якщо ви також хотіли б почати фотографувати космос, будь ласка звертайтесь, будемо раді детальніше розповісти про це цікаве хобі.