Зустріч з учнями Тростянецької школи №2 7 лютого

Заняття

У вівторок 7 лютого з ініціативи вчителя фізики і астрономії Оксани В’ячеславівни Арнаутової учасники АстроСуми Олександр Мельник, Андрій Катькалов і Володимир Сулим завітали до Тростянецької спеціалізованої школи I-III ст. №2, щоб розповісти учням 8 – 11 класів про аматорську астрономію в світі, в Україні і в місті Суми.

Запрошення від Оксани В’ячеславівни приїхати до школи, у якій вона працює, надійшло під час зустрічі в Інституті післядипломної педагогічної освіти. Тоді учень 10 класу Тростянецької школи №2 Даниїл Бондаренко став переможцем обласного етапу олімпіади з астрономії, одночасно з якою була організована наша зустріч з вчителями.

Мені, Володимиру, було запропоновано прочитати лекцію, з якою я виступив в інституті. Лекція була дещо скорочена до формату шкільного уроку і адаптована для сприйняття учнями.

Зустріч була запланована саме на тиждень математики, фізики і інформатики, коли в школі були організовані цікаві заходи для учнів. Щоб охопити якнайбільше слухачів, було вирішено організувати два уроки: перший – для учнів 8 – 9 класів і другий – для 10 – 11.

7 лютого ми приїхали до школи за півгодини, щоб встигнути підготувати обладнання. Нас зустріла Оксана В’ячеславівна і запросила до класу, оснащеного проектором і сучасним екраном. Увічливі учні, готуючись до уроку, вітали гостей і з зацікавленістю знайомились із телескопом, встановленим у класі.

Перший наш спільний урок розпочався о 8:50, а другий – близько 9:50. Ми розповіли про відкриття, зроблені закордонними і українськими любителями астрономії, напрямки, у яких вони працюють, про те, чим займається колектив АстроСуми, ознайомились із нашим обладнанням і роботами з астрофотографії. Одночасно ми розглянули об’єкти Сонячної системи і глибокого космосу, доступні для спостережень.

Учні уважно слухали і після лекційної частини задали цікаві питання, зокрема про Молочний шлях, зворотній бік Місяця і швидкість світла.

Далі ми детальніше ознайомились із телескопом-рефлектором на екваторіальному монтуванні і саморобним комп’ютерним керуванням. Учні мали можливість спостерігати автоматичне наведення телескопу на уявний об’єкт. Також ми розглянули користування рухомою картою зоряного неба і подарували дві надруковані карти.

Загалом уроки прослухали близько 80 учнів. Оксана В’ячеславівна і учні висловили своє бажання зустрітись з нами знову, вже на спостереженнях, на що ми із задоволенням погодились.

Учитель ознайомила нас із старовинним шкільним менісковим телескопом діаметром 70 мм, який не зважаючи на рік випуску є цілком придатним для спостережень, в першу чергу об’єктів Сонячної системи.

Відмітимо, що Оксана В’ячеславівна – справжній ентузіаст, який любить свою роботу і робить все можливе, щоб заохотити школярів до навчання і всебічного розвитку.

Ми дуже вдячні Оксані В’ячеславівні і учням старших класів за запрошення до школи, увагу до лекції, теплий прийом, дружню атмосферу і натхнення! Ми з радістю завітаємо до Тростянецької школи знову і сподіваємось на подальшу співпрацю!

Стаття про зустріч на сайті Тростянецької школи №2.